wait please
شکیبا باشید
زیست فناوری کوثر
زیست فناوری کوثر

شرایط ارسال نمونه تعیین توالی

 

شرایط عمومی ارسال نمونه جهت تعیین توالی:

شرکت زیست فناوری کوثر از کلیه همکاران، اساتید و دانشجویان عزیز خواهشمند است برای ارسال نمونه به این مرکز حتماً موارد زیر را رعایت فرمایند، مسئولیت ارسال نمونه خارج از ضوابط ذکر شده به عهده فرد یا مرکز ارسالی می باشد.

در هنگام ارسال نمونه ها جهت تعیین توالی، از بسته شدن کامل درب جهت جلوگیری از تبخیر شدن و یا ریختن نمونه، اطمینان حاصل فرمایید و با استفاده از پارافیلم درب را به خوبی بپوشانید. مشخصات نمونه را بطور خوانا روی هر یک از نمونه ها به طوری که مشخصات در طی فرآیند تعیین توالی پاک نگردند، نوشته و با مشخصات موجود در فرم تطبیق دهید تا یکسان باشند.

همچنین هر یک از انواع نمونه های ارسالی شرایط مختص به خود را داشته که در زیر بدان اشاره شده است.

 

شرایط ارسال نمونه CVS:  

1. میکروتیوپ های ارسالی باید 2 عدد میکروتیوب 1.5 میلی لیتری به صورت مجزا و در هر کدام به میزان کافی باشد.

2. نمونه های جنینی باید از خون و نمونه ی مادری حتماً تمیز شود. به دلیل اینکه تمیز شدن نمونه جنینی به عهده مرکز ارسالی می باشد. بنابراین شرکت زیست فناوری کوثر هیچ گونه مسئولیتی در قبال آلودگی نمونه جنینی با نمونه مادری را نمی پذیرد و نمونه را عودت می دهد.

3. نمونه باید داخل سرم فیزیولوژی ریخته شود.

 

شرایط ارسال نمونه Amniotic Fluid:

1. نمونه ارسالی باید شفاف باشد و هیچ گونه آلودگی خونی در مایع وجود نداشته باشد.

2. مایع رویی سانتریفیوژ شده (سوپرناتانت) به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود و نمونه عودت می گردد.

2. میزان نمونه حداقل باید 10 سی سی باشد و نمونه کمتر از این مقدار پذیرفته نمی شود.

 

شرایط ارسال نمونه DNA:

1. DNA ارسالی مقدار آن کمتر از 15µl نباشد.

2. از نظر کیفیت OD نمونه کمتر از 50ng و نسبت 280/260 آن کمتر از 1.7 نباشد.

 

شرایط ارسال نمونه محصول PCR:

1. در صورتی که نمونه شما محصول PCR می باشد نیاز به حجم حدود 30µl تا 40µl از نمونه ارسالی در میکروتیوب های 1.5ml است.

2. در صورتی که نمونه شما نیاز به خالص سازی داشته باشد (Needed Purification)، نیاز به حجم حدود 50µl از نمونه ارسالی است. غلظت نمونه ارسالی بستگی به طول قطعه دارد. 

3. قابل توجه است که برای دستیابی به نتیجه بهتر در تعیین توالی، محصول PCR باید کاملاً خالص باشد و هنگامی که نمونه بر روی ژل الکتروفورز برده می شود، نباید باند غیر اختصاصی و یا اسمیر داشته باشد و فقط باید یک باند خوب و واضح رویت گردد.

4. در صورت نیاز، شرکت حاضر به انجام خالص سازی Purification اولیه (جهت ازبین بردن هرگونه ناخالصی محصول PCR) نمونه های شما می باشد که در این حالت باید در فرم سفارش Sequencing، جهت خالص سازی نمونه خود کلمه Need را انتخاب نموده و در غیر اینصورت کلمه Done را انتخاب فرمائید.

5. توجه داشته باشید که پیش از انجام تعیین توالی نمونه های ارسالی شما، کیفیت نمونه یا نمونه ها توسط دستگاه نانودراپ بررسی می گردد. بدین ترتیب نمونه هایی که از کیفیت خوبی برخوردار نباشند و احتمال نتیجه گرفتن در آنها پائین باشد، به اطلاع شخص سفارش دهنده خواهد رسید.

 

شرایط ارسال پرایمر به همراه محصول PCR:

1. پرایمر ارسالی شما بهتر است از نظر غلظت با پرایمری که PCR گذاشته اید یکسان باشد و در صورتی که از استوک اصلی پرایمر ارسال می نمایید حتما در فرم درخواست ذکر نمایید. به ازای هر واکنش درخواستی برای تعیین توالی، حجم 2µl از پرایمر باید ارسال شود. شایان ذکر است که هنگام فرستادن نمونه های Sequencing در مورد ارسال درست پرایمر ها دقت کامل را مبذول فرمائید. توجه داشته باشید که پرایمر رقیق شده زودتر از بین می رود و تبخیر می شوند.

2. انتخاب صحیح پرایمر مربوط به نمونه های ارسالی، به عهده شما بوده و باید پرایمر به همراه نمونه ها ارسال گردد. برخی از پرایمرهای یونیورسال در آزمایشگاه موجود می باشد و نیازی به ارسال این پرایمرها توسط مشتری نیست. البته باید پیش از ارسال سفارش با خدمات ژنومیکس شرکت زیست فناوری کوثر هماهنگی لازم به عمل آید.

 

پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم

زیست فناوری کوثر

آدرس: تهران،بالاتراز میدان فاطمی، خیابان ایرنا (مجلسی سابق)، پلاک 41، طبقه 3، شرکت زیست فناوری کوثر    
کد پستی: 1595645513   
تلفن: 88939150-021 و 88939139-021      
ایمیل: Kawsar_biotech@yahoo.com      

 

مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی زیست فناوری کوثر
logo-samandehi
زیست فناوری کوثر
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به زیست فناوری کوثر می‌باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...